Aktualitet

Nike, lë nam për Ronaldon në Torino

Debutimi i Cristiano Ronaldos në Juventus ka bërë që një reklamë e Nike ta mbulon një ndërtesë të tërë. “Harroi të gjitha dhe fillo përsëri’

Ish ylli i Real Madridit do të debutojë të shtunën në ndeshjen e Serie A kudnër Lazios në Allianz Juventus Stadium, pas fitores si mysafirë kundër Chievos, 3-2.

Në mënyrë që ta shënoi këtë ngjarje, Nike ka marrë hapësirën e një ndërtesë duke e mbuluar atë në sheshin “Piazza Vittorio Veneto”.

Ajo është e përcjellur me një tekst, me arritjet e karrierës se tij të madh në klub dhe në nivel ndërkombëtar.

Pasi që një theks të madh të arritjeve të tij, reklama përfundon me frazën: Tani harroi të gjitha dhe fillo përsëri”.

Ky është teksti i plotë i reklamës.

“Lojtari i parë në Europë që arriti të shënoi 350 gola për një klub pa kaluar 335 ndeshje. Lojtari i parë që shënon 40 gola në një ligë profesionale për dy sezone rresht. Ka shënuar çdo 90 minuta”.

“Lojtari i vetëm në histori që shënoi 60 apo më shumë gola në një vit (dhe e bëri katër vite me radhë. Shënoi pesë gola dhe asistoi në një ndeshje”.

Lojtari i vetëm në botë që shënoi mbi 50 gola në disa liga. U bë lojtari më gola më se shënuari në një klub (451 gola). Shënoi më se shumti gola në shtatë ndeshje të ligës (15).

Lexo më shumë në: https://www.gazetaexpress.com/sport/nike-le-nam-per-ronaldon-ne-torino-569571/?utm_source=referral&utm_medium=web&utm_campaign=copyright

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.