Bota

Turistja angleze e akuzoi për përdhunim, gjykata greke jep vendimin për shqiptarin

Policia greke ka liruar shqiptarin e arrestuar ne Pefkos të Greqisë. Ai u vu në pranga pasi u akuzua nga një tursite britanike 21 vjeçe se kishte tentuar ta përdhunojë.

Gjykata e Rodosit vendosi që hetimet ndaj shqiptarit të vijojnë në gjendje të lirë.

Sipas denoncimit të vajzës 21 vjeçe, 31-vjeçarin shqiptar e kishte njohur në një lokal dhe më pas në pishinën e kompleksit turistik ai tentoi ta përdhunojë.

Ai ka deklaruar se në pishinë ndodheshin edhe persona të tjerë. Pasi e shtyu në ujë, 31-vjeçari i hoqi reçipetat dhe tentoi të kryejë marrëdhënie seksuale me të pa dëshirën e vajës. Por, ajo e kafshoi në dorë dhe u largua.

Nga ana e tij i riu shqiptar ka mohuar akuzat, ndërsa sipas mediave greke, avokati i shqiptarit ka thënë në gjykatë se 31-vjeçari ishte thjesht duke luajtur me vajzën 21 vjeçe dhe se heqja e reçipetave të saj ishte thjesht një aksident. Qëllimi i tij nuk ishte në asnjë moment të abuzonte seksualisht me vajzën, ka shtuar më tej avokati.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.