Aktualitet

Gjirokastër, i riu rreh dhe më pas i thyen xhamin e makinës 40-vjeçarit

Një i ri në Gjirokastër është arrestuar nga policia për dhunim të një personi.Aleksandro Vasho, 20 vjeç, banues në Gjirokastër akuzohet se për motive të dobëta ka goditur me sende të forta në trup dhe fytyrë, shtetasin A.Sh, 40 vjeç, si dhe i ka thyer xhamin e parë të automjetit në pronësi të tij.

Në vendngjarje kanë shkuar shërbimet e policisë, ku gjatë kohës për të neutralizuar këtë konflik ky shtetas ka kundështuar me dhunë punonjësin e Policisë.

Materialet në ngarkim të këtij shtetasi i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër për veprime të mëtejshme.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.