Bota

Shqiptarët kultivojnë kanabis edhe në Itali, zbulohet parcela me 391 rrënjë

“Një ishull marijuane pranë lumit Po në Itali”. Kështu e kanë cilësuar mediat italiane zbulimin e një plantacioni me marijuanë në një pyll në provioncën e San Sebastianos në veri të vendit.

Në pranga u vunë dy shqiptarë të cilët u gjendën pranë këtij plantacioni ku bimët narkotike ishin deri në dy metra të larta. Sipas policisë italiane u konfiskuan 391 rrënjë marijuane dhe një sasi e thatë gati për shitje. Në pranga u vunë Artur Kurti dhe Masimo Vlashi, të dy 28 vjeç nga Shqipëria dhe të pastrehë.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.