Aktualitet

Diell apo shi gjatë fundjavës? Ja si parashikohet moti për ditët në vazhdim

Rënia e temperaturave dy ditët e fundit do të sjellë reshje shiu në disa zona të Shqipërisë gjatë fundjavës. Sipas “Meteoalb”, në fundjavë, moti do të jetë me kthjellime e vranësira kalimtare. Më të shpeshta ato do të shfaqen në mesditë dhe në orët e pasdites priten dhe shira afatshkurtër.

Konkretisht, sipas zonave dhe ditëve, shirat fokusohen në Jug, pjesërisht në qendër të vendit dhe Veri.

Temperaturat e ajrit nuk do të kenë ndryshime të ndjeshme, vetëm një rritje të lehtë në zonat pa shira respective të së shtunës dhe së dielës. Parashikohet që në fundjavë, temperaturat të variojnë nga 12 në 36°C; në zona specifike maksimumi ngjitet pranë 37°C.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.