Bota

Panik në Angli/ Të shtëna me armë në Machester, plagosen 10 persona

10 persona janë plagosur qytetin e Machester në Angli, pas të shtënave me armë në zonën Moss Side.

Ngjarja ka ndodhur gjatë një  festivali në Caibbean Carnival, rreth orës 02: 30 të mëngjesit. Nga raportimet e deri tanishme, mësohet se të plagosurit janë jashtë rrezikut për jetën.

“Aktualisht në spital janë disa të lënduar që po trajtohen për plagë të ndryshme, por fatmirësisht asnjë nuk duket të jetë në rrezik për jetën. Autoritetet po përpiqen të përcaktojnë ekzaktësisht se çfarë ndodhi në incident dhe kush ishte përgjegjësi për një sulm të tillë të rrezikshëm”-tha një oficer.

Ndërko janë shtuar forcat e policsë që do të patrullojnë zonën gjatë ditëve të ardhshme.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.