Bota

Detaje/ Vrau me kallashnikov vajzën 9-vjeçare dhe ish-bashkëshorten, ja kush është burri që i la të vdekur nënë e bijë 

Kosova është tronditur mbrëmjen e djeshme. Një vrasje e dyfishtë ka ndodhur në Brekoc të Gjakovës, teksa Pjetër Ndrecaj ka vrarë vajzën 9-vjeçare dhe ish-bashkëshorten me kallashnikov për arsye ende të panjohura.

Lajmi është konfirmuar nga Kristë Gjokaj, komandant i stacionit të Policisë së Gjakovës. Nga sa bëhet e ditur, ai është arrestuar dhe po mbahet nën masa të arrestit.

Mësohet se Nrecaj ka shkuar në shtëpinë e ish-bashkëshortes së tij dhe në korridorin e shtëpisë, në lagjen Brekoc të Gjakovës, ka shtënë me kallashnikov në drejtim të ish-bashkëshortes dhe vajzës së tij, duke i lënë kështu të vdekura nënë e bijë.

Motivet e kësaj ngjarjeje të rëndë nuk dihen ende, mirëpo ish-bashkëshortja e Nrecajt, po jetonte në Kosovë me fëmijët e saj. Ajo kishte ardhur nga Shqipëria.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.