Aktualitet

Policia bën ‘namin’, 670 gjoba vetëm në fundjavë në Durrës, prangosen 17 persona

Vetëm në fundjavë si rezultat i kontrolleve në të gjithë akset rrugore të qytetit të Durrësit janë arrestuar në flagrancë 17 persona. 5 prej tyre drejtonin makinën nën ndikimin e alkoolit dhe 12 të tjerë duke drejtuat motorçikletat pa leje drejtimi.

Policia e qytetit bregdetar njofton se janë vendosur 670 masa administrative për shkelje të ndryshme dhe pezulluar 51 leje drejtimi. Janë ndëshkuar 105 drejtues mjetesh për përdorim të celularit gjatë drejtimit të mjetit.

Janë ndëshkuar 162 drejtues mjetesh për parakalim të gabuar. Janë ndëshkuar 56 drejtues mjetesh për mospërdorim të rripit të sigurimit.

Gjatë fundjavës nga ana e Specialistëve të Qarkullimit Rrugor është mundësuar menaxhimi i trafikut rrugor për shkak të rritjes së fluksit të pushuesve. “Drejtoria Vendore e Policisë Durrës këshillon çdo përdorues rruge që të respektojnë  rregullat e qarkullimit rrugor duke eleminuar cdo shkak që shërben si burim aksidenti.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.