Aktualitet

Drogë dhe armë gjahu, arrestohet 18-vjeçari

Një 18-vjeçar është arrestuar nga policia e Fierit. Uniformat blu kanë bërë të ditur se kanë vënë në pranga Markos Berberaj, pasi iu gjetën në banesë 30 doza lëndë narkotike e dyshuar Cannabis Sativa dhe 1 armë gjahu pa leje.

NJOFTIMI I POLICISË

I gjenden në banesë 30 doza lëndë narkotike e dyshuar Cannabis Sativa dhe 1 armë gjahu pa leje, arrestohet në flagrancë nga policia.

Specialistët për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve në Drejtorinë Vendore të Policisë Fier, arrestuan në flagrancë shtetasin:

  • Markos Berberaj, 18 vjeç, banues në Patos.

Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi gjatë kontrollit të banesës së tij, iu gjetën dhe u sekuestruan në cilësinë e provës matriale një sasi prej 30 dozash lëndë narkotike e dyshuar Cannabis Sativa, si dhe një armë gjahu pa leje.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve të gjuetisë dhe sportive” parashikuar nga Nenet  283/1 e 280 të Kodit Penal.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.