Politike

Rama: Gati bashkëpunimi me opozitën. Ja çfarë do të ndodhë në shtator

Kryeministri Edi Rama i ftuar sot në emisionin “Përballë” në RTSH, ka folur për situatën politike aktuale në vend.

Rama teksa ka shprehur qëndrimin e tij kundër PD lidhur me akuzat ndaj vettingut dhe mënyrën se si po implementohet Reforma në Drejtësi,  ka thënë se në shtator mund të ketë një bashkëpunim më opozitën.

Përmes ironisë Rama tha se opozitës e vetmja gjë që nuk mund t’i ofrojmë është pushteti, ndërsa përsa i përketë kundërshtimeve të tjera lidhur me çështje të caktuara mund të diskutohen me maxhorancës dhe opozitës.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.