Sport

Pas largimit të Ronaldos, Real Madrid “shënjestron” uruguajanin

cavani suarez 33

Që pas transferimit të Ronaldos tek skuadra e Juventus, klubi i Realit të Madridit është në kërkim të zëvendësuesit të tij. Deri më tani janë përmendur shumë emra, si Neymar, Hazar apo edhe talenti Mbappe.

Të gjitha këto pista po shkojnë drejt dështimit pasi Neymar ka deklaruar se do të qëndroj të PSG, ndërsa Chelsea nuk e ka Hazard në shitje.

Kjo ka bërë që Reali të hedh sytë nga Edinson Cavani. Sipas “Radio Marca” kryeqytetasit spanjoll po lëvizin shpejt për ta mbyllur marrëveshjen. Çelsat e Realit mund ti marrë Bale dhe të bëjë ai rolin e liderit, pasi largimit të Ronaldos.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.