Aktualitet

Konfirmimi në detyrë i Ardian Dvorani, reagon PD: Ai është shërbëtor i Ramës

Pas konfirmimit në detyrë nga KPK të gjyqtarit të Gjykatës së Lartë Ardian Dvorani, ka reaguar zyrtarisht Partia Demokratike.

Në një konferencë për shtyp deputeti Enkelejd Alibeaj e ka cilësuar këtë si një vulë për të konkluduar se procesi i vetingut është fals.

Deputeti demokrat deklaroi se PD e konsideron këtë si një lajm të keq konfirmimin në detyrë të atij që e quajti “shërbëtor i Edi Ramës” dhe “mik i Fatmir Xhafës”

“Organi i vetingut nuk po  i shërben drejtësisë por Ramës” nënvizoi Alibeaj duke shtuar se PD e paralajmëroi “vendimin politik” për Ardian Dvoranin

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.