Bota

Makina e emigrantit nga Tepelena përfshihet nga flakët në Greqi, gjendet një trup i pajetë brenda saj

Makina e një emigranti shqiptar është shkrumbuar nga flakët, ndërkohë që brenda saj ndodhej dhe një person i cili ka humbur jetën si pasojë plagëve të marra nga djegia.

Mësohet se automjeti i përketë një emigranti shqiptar nga Tepelena, por ende nuk dihet nëse viktima që u gjetë brenda është pronari i makinës.

Makina u përfshi nga flakët pasi zjarret e në Greqi kanë marrë përmasa të mëdha duke lënë me dhjetëra të vdekur dhe disa të plagosur. Ndërsa, shumë persona mbetën të bllokuar brenda banesave dhe makinave të tyre, gjë e cila rriti dhe numrin e viktimave.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.