Sport

“As Mesi e as Ronaldo, Mbappe është lojtari më i mirë në botë”

Harrojeni Lionel Messin ose Cristiano Ronaldon, Tiemou Bakayoko beson se Kylian Mbappe është lojtari më i mirë në botë pas shkëlqimit të tij me Francën në Kampionatin Botëror.

Mbappe është zgjedhur si lojtari më i mirë i ri i Botërorit dhe ka shënuar gol në fitoren 4-2 kundër Kroacisë në finale.

Image

“Nuk jam i befasuar, ai është shumë i ri por shumë i pjekur”, tha Bakayoko për Goal.

“Ai është një lojtar shumë inteligjent dhe mendoj se me karakteristika e tij ai është më i miri në botë”.

“Mos harroni se ai është shumë i ri dhe nuk është e lehtë të luash kundër lojtarëve më të vjetër dhe të jesh aq i shpejtë në fushë”.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.