Aktualitet

Vettingu/ Prokurorja Rovena Gashi bojkoton seancën, s’dërgon as avokat: KPK e ka marrë vendimin

E ndërsa ka nisur seanca dëgjimore për Rovena Gashin, prokuroren e pezulluar nga detyra për shkak se është nën hetim për fshehje pasurie, ajo nuk është e pranishme. Madje, nuk ka dërguar as avokat.

Mësohet se ajo ka thënë se ‘KPK e ka marrë vendimin 8 muaj më parë’, pra më 30 nëntor 2017, datë kjo që përkon me shortin e hedhur.

Trupi gjykues që do të shqyrtojë procesin e rivlerësimit për prokuroren Gashi drejtohet nga Genta Tafa Bungo, Pamela Qirko dhe Lulzim Hamitaj.

Rovena Gashi e ka filluar karrierën në Prokurori në vitin 2004. Ajo ka punuar si prokurore në Tiranë nga viti 2004 deri në vitin 2013, kur u emërua në krye të Drejtorisë së Marrëdhënieve Juridiksionale me Jashtë në Prokurorinë e Përgjithshme.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.