Aktualitet

Tërmet i fortë në kufi me Shqipërinë, lëkundet Janina

2476276.jpg

Një tërmet me magnitudë 4.2 ballë i shkallës Rihter është regjistruar në orën 09.49 të mëngjesit të sotëm në Janinë, sipas vlerësimit paraprak të Institutit Gjeodinamik të Observatorit Kombëtar të Athinës.
Në 09.54 ndërkohë kishte një lëkundje të dytë 3.5 ballë i shkallës Rihter.

Fokusi i lëkundjeve të para ishte 12 kilometra në veri të Rogotopit dhe 22 kilometra në veriperëndim të Janinës.

Thellësia e tërmetit vlerësohet në 5 km.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.