Aktualitet

“Boris ju kërkon o ma, o ba… Ma le nipin vetëm, na thave shpirtin”, përlot e motra e Silvi Ndocit

auto_silvi_ndoci1531639414

Silvi Ndoci dhe Boran Bërçama ishin çifti që u ekzekutua në orët e para të mëngjesit të së dielës.

Atentatori qëlloi me breshëri ndaj makinës së tyre, ndërsa i vetmi i mbijetuar është djali i vogël i çiftit, i cili po flinte në sediljen e pasme. Dhimbja, lotët, dhe kuja kanë mbërthyer familjen Bërçama dhe Ndoci.

Motrat e Silvit shprehin dhimbjen e madhe, ndërsa ngushëllohen vetëm me Borisin e vogël, i cili u gjet në prehrin e së ëmës. Një postim rrëqethës të dalë nga shpirti i një motre, ka qenë ai i motrës së 24-vjeçares.

Zor se mbahen lotët, ndërsa zemra e tyre është e copëtuar. “A moj moter qa na thave shpirtin mu mamit vllait motres smuna me fjet pa te than naten ty e boranit a moj moter me le nipin vetem moj moter Po ti o boran pse ja dhat besen njani tjetrit me ik ne kete menyr e me lan borisin vetem qe ju kerkon o mami o babi kuku per mu o zot o zot nese ka zot ta lej ty ne dor per hakmarrjen e te dyve o dritat e syve te mi se tash shof vec verbim ne syt e mi me keni lan nje  se na freskon shpirtin e na kujton juve kuku per nepushofi ne pace engjullit e mi flini te qet se do kujdesena ne per borisinderi ne frymen e fundit do ju premtoj se zdo mungoj as gja per vec dashnija juaj moj moter e boran o zot jeipi bekimin tend te pushoj ne paqe kta dy lule te bukura ”, – shkruan ajo.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.