Aktualitet

Sarandë/ Vajza bie në gropën e ashensorit, jashtë rrezikut për jetën (Video)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në qytetin e Sarandës, ku një vajza ka rënë në gropën e ashensorit të një pallati.

Në pamjet që vijnë nga qyteti bregdetar, duket vajza brenda në gropë. Fatmiriësisht, e reja ndodhet jashtë rrezikut për jetën por ka pësuar dëmtime të shumta.

Në vendngjarje ka mbërritur ambulanca, dhe vajza është nxjerrë nga gropa duke u transportuar për në spital.

Në pamje duket vajza e shtrirë në gropë, momentet kur ajo del nga spitali ndërsa banorët e pallatit dhe stafi i ambulancës përpiqen ta ndihmojnë.

Mësohet se pallati është i banuar prej vitesh, por nuk ka ashensor. Në vend të ashensorit nuk është vendosur asnjë portë për të sinjalizuar banorët apo njerëzit që hyjnë në këtë pallat se në vend të ashensorit aty ka një gropë.

 

 

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.