Politike

Berisha në FB: Vrasësi i laçianit ishte i mbrojtur nga Policia

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë publik një mesazh të ardhur në adresë të tij, ku akuzon policinë së ishte mbrojtësi i vrasësit të Kejsi Hysajt.

Sipas denoncuesit, vrasësi i Kejsit ishte fajdexhi, gjobëvënës i mbrojtur nga policia!

‘Banda e Laçit, pjesëtarët e saj paguajnë gjykatës dhe prokurorë për ti lënë të lirë!’, shkruan ish-kryeministri Sali Berisha në Facebook.

Reagimi i plotë i ish-kryeministrit Sali Berisha:

Vrasesi i Kejsit djalit nga Laçi ishte fajdexhi dhe gjobvenes!

Qytetari dixhital denoncon:

Vrasesi i Kejsit ishte fajdexhi, gjobvenes i mbrojtur nga policia!

Banda e Lacit, pjestaret e saj paguajne gjykatets dhe prokurore per ti lene te lire!

Vrasje te tjera mafioze nga banda do te kete perseri!

Lexoni mesazhin e plote te tij. sb

“Respekte e shendet z Berisha. Mediat po mundohen te pasqyrojn si pun te policise zbulimin e vrasjes se kejsi sahit hyses mbas denoncimit qe bete ju ne media se policia e kurbinit dhe e krujes nuk e kishin perfillur denoncimin e familjes.

Por ka dicka tjeter z Berisha pjestarer e ketij grupi qe u liruan e qe vjedhin ne itali paguajten 100 mije euro ne prokurori e gjykate , e sot jetojn ne venezia duke grabitur shtepi. Person ne kerkim per vrasje dhe ishte fajdexhi i parave te krimit i grupeve te lacit por ishte dhe gjobvenes gjithnje i respektuar policia se policia vrapon mbas gjobave te makinave e debitoreve te dritave kurse vrasesit te lire a ne kerkim te denuar a ne proces gjygjesor jan fajdexhi ose mbrojtes te serave te hashashit e respektohen nga policia. Te tilla vrasje do te kete perseri”.

 

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.