Sport

Belgjika e treta, Kane Këpuca e Artë janë ngushëllimet e ndeshjes në St. Petersburg

Belgjika është e treta në botë ndërsa Harry Kane pothuaj siguron Këpucën e Artë të Botërorit që mund të ngushëllojë dy skuadrat që u përballën në stadiumin e Shën Petersburgut për vendin e tretë e të katërt. Shumë e fortë Belgjika për Anglinë, ashtu si edhe në ndeshjen e fundit të Grupeve dhe fitorja edhe një herë anoi nga Djajtë e Kuq të udhëhequr nga “Rreziku” Hazard, që kuptimin e emrit të tij ia transmetoi sistematikisht gjithë prapavijës britanike.

Southagte nuk hoqi dorë nga 3-5-2 i tij e përpara i dha mundësinë Kane të përmirësonte shifrat e 6 golave në këtë Botëror, e të ruahej gjithashtu nga prezenca e Lukakut që e ndiqte me 4. Por të dy sulmuesit dështuan të linin gjurmë në këtë sfidë, duke humbur mundësi jo si noramlisht, sidomos Lukaku, që nuk i lë mundësi tjetër Martinezit të ethshëm për CV ta zëvendësonte. Në hije Kane, që nuk shënon me aksion që nga ndeshja e parë e Botërorit, pa llogaritur golin pa dashje kundër Panamasë.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.