Sport

Kroacia liron më në fund nga burgu ‘Ballistin’, shikoni sa ka ndryshuar!

36931656_2101980453415842_6295700192192626688_n

Ismail Morina, i cili hodhi dronin me elementet e flamurit shqiptar në stadiumin e Beogradit, është liruar nga burgu.

Ishte vet Ismail Morina i njohur si Ballisti, që ka bërë të ditur lajmin e mirë nëpërmjet një postimi në ‘Facebook’.

Teksa ka postuar edhe një foto me konsullin tonë në Bari Dashamirin Adrian Haska, ku shfaqet edhe me një pamje krejt ndryshe, i veshur me xhaketë dhe pa mjekër.
Me konsullin e pergjithshem te Republikes se Shqiperise, te akredituar ne Bari te Italise, Zotrine/Dashamirin Adrian Haskaj. Pergezime te veçanta strukturave te shtetit shqiptare qe jane pefshire ne perpjekjet per lirimin tim, respekt per Kroacine dhe Italine ne paanshmerine e treguar prej tyre dhe mirenjohje gjithe atyre qe zbriten rrugeve te kryeqytetit shqiptar ne mbrojtjen time.

I LIRË !!

Rrofte shpirti i shqiptarit!!

Ismail Morina (Ballisti)”, thuhej në mesazhin e Morinës.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.