Aktualitet Politike

Edi Paloka flet për ngjarjen e Dhërmiut: Këtu shteti është me krimin

Deputeti i PD Edi Paloka ka reaguar pas ngjarjes së rëndë që tronditi pushuesit në Dhërmi një natë më parë, ku në një disko të njohur të zonës, ka qëlluar 4 herë me armë zjarri, fatmirësisht pa shkaktuar të lënduar.

E gjithë ngjarja sipas bluve ndodhi pas një sherri mes Emiljanos dhe një tjetër personi për konflikte të hershme mes tyre. Sipas Palokës, “Policia e Agron Xhafajt eshte e angazhuar te percjelle tonelatat e droges drejt bregut tjeter.

Eshte e angazhuar te krijoje alibite per krimet qeveritare. Policise nuk i intereson jeta dhe siguria e qytetareve”.

POSTIMI

Siguria publike, ne pikun e sezonit turistik , katastrofe.
Brenda nje dite , vetem dje, lajme qe ngjallin trishtim; familje qe jane nisur te gjejne qetesine ne pushime po perfundojne viktima te aksidenteve; pushues qe humbin jeten ne det ; ne mes te lokalit te mbushur edhe me turist te huaj, kercet pushka…
Policia ben deklarate “nuk ka asnje te lenduar”!!!
Sigurisht sepse policia nuk ka prioritet qytetaret .Policia e Agron Xhafajt eshte e angazhuar te percjelle tonelatat e droges drejt bregut tjeter. Eshte e angazhuar te krijoje alibite per krimet qeveritare . Policise nuk i intereson jeta dhe siguria e qytetareve , perkundrazi , ata jane kthyer ne rrezikun e qytetareve duke u vene ne sherbim te mafies ne pushtet.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.