Aktualitet

Berisha publikon mesazhin, si u prishën hetimet për shoferin e Fatmir Xhafajt

shkelzen-qordja-makina-sosnews

Ish-kryeministri Sali Berisha i qëndron versionit se shoferi i Fatmir Xhafajt, 31 vjeçari Shkëlzen Qordja u vra me automatik me silenciator. Mesazhin që ka publikuar në profilin e tij në Facebook, Berisha thotë se janë “të dhëna të sigurta mbi vrasjen shteterore mafioze të shoferit të familjes mafioze Xhafaj”

Sipas këtij mesazhi, hetimet për ngjarjen nuk janë kryer të plota dhe “te gjitha shkresat per eksperize mjeko ligjore dhe kriminalistike jane nisur me kerkesen per ekspertize per vetvrasje dhe jo per vrasje”.

Po sipas këtij mesazhi, edhe persona të tjerë e kanë çelësin e garazhit ku u gjet trupi i 31 vjeçarit, po ashtu në vendin e ngjarjes është qëlluar me 7 plumba dhe gardistët e tjerë kanë refuzuar të dorëzojnë armët e tyre për ekspertizë, pasi i druheshin manipulimit të ngjarjes. Lexoni më poshtë, të dhënat e plota që publikoi Berisha në profilin e tij në rrjetet sociale.

“Pershendetje doktor!

Pavarsisht nga perpjekjet e Rames,Xhafes dhe Ardi Veliut per te mbuluar vrasjen shteterore mafjoze te Shkelzen Qordes shoferit te Familjes mafjoze Xhafa

Ne garde, nga komandanti gjer tek guzhinjeri e dine se ai u ekzekutua ne garazhin e ministrit me automatik me silenciator.

Perveç deklaratave te tyre publike per vetevrasje, Xhafa – Veliu per te mbuluar krimin e shemtuar, te gjitha shkresat per eksperize mjeko ligjore dhe kriminalistike jane nisur me kerkesen per ekspertize per vetvrasje dhe jo per vrasje.

Garazhi vertet eshte gjet i mbyllur por perveç shoferit çelesin e garazhit e mbane edhe shoqeruesi i ministrit, nje kapter lidhje e ngusht e ministrit qe zevendesoi oficerin Celibashi qe u largua para tre muajve nga detyra e shoqerimit te ministrit.

Ketu te gjithe besojne se pas ekzekutimit nga dy vrases me armen me silenciator te kaperrit shoqerues kryesor i ministrit, vrasesit jane largur te qete dhe e kane mbyllur viktimen nga jasht ne garazh.

Nga grupi i ministrit nuk eshte thirrur per proven e barutit ne duar, krah dhe rroba asnjeri prej antareve te ketij grupi

Ne fillim tentuan edhe te fshehin faktin se arma e vrasjes ishte e shoqeruesit te Fatzi Droges prandaj kerkuan me urgjence mbledhjen e te gjitha armve te atij lloji nga oficeret e gardes.Por pasi u kuptua se cili ishte qellimi dhe oficeret refuzuan dorezimin, u kerkuan atyre te verifikonin numerat ne regjistrin e armve te gardes

Mesazhin me nje fjale dy fjale te vetme per familjen e se viktimes esht shkruar nga vrasesit e tij pas ekzekutimit.

Ne drejtim te viktimes jane shkrehur 7 plumba tre prej tyre e kane marre ate

Arma e ekzekutimit eshte gjetur ne pizicion automatik dhe jo ne pozicionin bresheri! Kjo hedh posht si tejet qesharak pretendimin se viktima te mund te kete shkrehur armen 7 here

Arma e krimit eshte gjetur e vendosur ne doren e viktimes, as mushkat e gardes nuk e besojne se pas shtate te shtenave arma mund te qendroje ne doren e te vdekurit,kuptohet qe pasi e ekzekutuan shoferin,vrasesit i vendosen armen ne dore dhe me pas mbrapa i nisen mesazhin,u larguan te qete nga vendi i krimit pasi ne darken para vrasjes kamerat ishin fikur si rastesisisht

Disa te dhena tjera:

-Prej disa ditesh Fatzi Droga kishte pezulluar me goje Shkelzenin

-Ne darke ai pas nje aktiviteti ka bere fjale dhe eshte zene me Xhafen.

-Pas zenkes ai u ka thene dy personave se ky kerkon tani te me largoje pasi une kam punuar dhe zbatuar çdo porosi te tij por ai e di se une di gjithçka per punet e tij dhe familjes se tyre.

Viktima ate nate se bashku me dy kushurinj dhe dy te tjere kane qendruar deri ne ora 05:20 ne tek Folia. Aty ai ka shprehur indinjaten e tij ndaj ministrit qe tani kerkon ta flake sikunder eshte shprehur se ai dinte shume gjera dhe nuk do ta kishte te lehte ta sikteriste si limon te shtrydhur.

Si perfundim doktor,

Deri tani nuk gjendet asnje element i vetem qe te flase per vetvrasje dhe ju keni shume te drejte se kemi te bejme me nje vrasje te mirfillte shteterore mafjoze.

Perpjekjet per te shpallur vrasjen si vetvrasje nga Ministri Xhafa implikojne direkt ate dhe grupin e tij ne kete krim mafioz shteteror te shemtuar!”

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.