Aktualitet

Kapen 100 kg drogë në kufi me Shqipërinë, vihet në pranga një shqiptar

Policia greke ka sekuestruar mbi 100 kg marijuane ne dy operacione dhe ka vene ne pranga edhe nje shqiptar 29-vjecar. Operacioni i pare eshte bere ne Pella, ku u ndoqen dy automjete. Nje nga mjetet qe u ndoq, u gjet i braktisur ne nje zone bujqesore dhe prane tij 5 canta me 90 kg 200 grame marijuane. Policia shpalli ne kerkim drejtuesin e mjetit, nje grek 52-vjec. Nderkohe u kap edhe makina qe sherbente per kontrollin e rruges dhe u arrestua shoferi, grek 38-vjec.

Hetimet zbuluan se droga ishte marre ne kufirin greko-shqiptar nga 52-vjecari. Nderkohe ne operacionin e dyte, policia sekuestroi 2 canta me 10 pako qe permbanin 10 kg 964 gram marijuane. Ne pranga u vu nje shqiptar 29-vjec.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: