Sport

Argjentina fiton në “frymën e fundit” dhe mbetet në Botëror. Kroacia nuk fal as Islandën

nigeria_1530043190-6085918

Argjentina ka mundur të kalojë për në fazën tjetër të Kupës së Botës “Rusi 2018”, edhe pse e ka vënë në pikëpyetje deri në minutat e fundit.

Më i miri në këtë ndeshje ishte padyshim ylli argjentinas Lionel Messi. Ishte pikërisht numri 10 që kaloi Argjentinën në avantazh në pjesën e parë duke shënuar në minutën e 14’të të ndeshjes.

Me rifillimin e pjesës së dytë, një penallti e dyshimtë për Nigerinë u shndërrua në gol nga Moses duke barazuar rezultatin.

Dhe kur pritej që Argjentina të humbiste, ishte Rojo që doli në skenë duke shënuar një gol me shumë vlera për argjentinasit.

Ndërkohë që në ndeshjen tjetër të grupit D, Kroacia nuk fali as Islandën duke fituar 0-1 falë një goli në pjesën e dytë të Milan Badelj.

Pas kësaj fitore, Argjentina përfundon e dyta në Grupin D, më 4 pikë, 5 më pak se Kroacia e cila fitoi grupin duke marrë pikë të plota në të treja ndeshjet.

Në fazën e 1/8 Argjentina do të përballet më Francën.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.