Aktualitet Politike

Nis takimi i përbashkët Thaçi-Mogherini-Vuçiç

Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini në kuadër të dialogut politik ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit, ka takuar në Bruksel presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi dhe atë të Serbisë, Aleksandar Vuçiç.

Takimet e ndara mes presidentëve të Kosovës dhe Serbisë me Mogherinin, pritet të pasohen nga një takim i përbashkët.

“Federica Mogherini takohet me presidentin e Serbisë Aleksandar Vuçiç dhe presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi për të diskutuar normalizimin e  plotë të marrëdhënieve në Bruksel”, ka shkruar Maja Kocijançiç në twitter duke postuar edhe fotot.

Në fokus të bisedimeve pritet të jenë marrëveshjet e arritura deri më tani, sfidat e zbatimin e tyre si dhe hapat e mëtejmë drejt normalizimit të marrëdhënieve.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: