Politike

Nis Rruga e Arbrit, Rama premton: Përfundon brenda 2021

Gjatë kësaj të dielë, qeveria jo vetëm çeli punimet për Rrugën e Arbrit, por mirëpriti në radhët e PS edhe 2 deputete që u larguan nga PDIU duke e bërë mazhorancën me 76 deputetë.

Rama në çeljen e punimve të Rrugës së Arbrit tha ajo do të përfudnojë brenda këtij amndatit pra brenda vitit 2021 dhe se rrugët që do të ndërtojë qeveria do të jenë një realitet me standarde europiane, ndryshe nga projektet aventureske që la Berisha.

Rama: Ner gjëtëm një projekt që kushtonte shumë më tepër se ky dhe që ishte mizerje. Por rruhët tona do jenë HD, nuk do jenë rrrrr si rrugët se Saliut.

edi-rama4_0_0

Gjatë mëngjesit të sotëm kryeministri u prit me protesta në Peshkopi dhe në Klos, por për Rama kjo protestë i ngjasonte me filmin “Koncert në vitin 1936”

Rama: E dini si është historia e qeverisë sime, si historia e një familje ku kryefamiljari i la të gjithë lekët në baste dhe u zhduk duke lënë të gjithë familjen në borxh. Kështu ishte shtëpia e përbashkët e Shqipërisë që na la ne Sali hajgarja. I thashë atje por do i them prapë këtu sot, për një arsye, se kur po vija këtu pashë nja 20-30 veta, ata të shkretë nuk kanë faj se kishin dhe një deputet atje në krye njësoj si çingiet e filmit “Koncert ne vitin 1936”.  Edhe Saliu, ma çoi Olta, kishte nxjerrë fotografi: Dibra e pret me protesta narko…,ku e di unë. “Koncert ne vitin 1936”.Vetëm se ky ja merr të keqen Albert Verrisë se ky është 1000 herë më qesharak se roli i Albert Verrisë dhe këto çingijet e veta janë 1000 herë më qesharake se çingijet e Albert Verrisë që dalin nëpër cepa dhe i japin skapamentos me atë fuqinë motorrike që i ka ngelur Saliut dhe ju duken ato të skapamentos sikur janë bomba.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.